SCIENTIFIC PROGRAM

PROSPECTIVE FACULTY LIST

Ada Mehmet – Turkey
Ardic Fazil Necdet – Turkey
Arenberg Irv – USA
Badr Eldin Mostafa – Egypt
Bajin Demir – Turkey
Baki Fatthi  –  Egypt
Bance Manohar –  UK
Barbara Maurizio – Italy
Barin Kamran –   USA
Bassim Marc –    Lebanon
Battelino Saba  – Slovenia
Bhandri Anita – India
Binetti Ana Carolina – Argentina
Biswas Anirban –  India
Casani Pietro Augusto – Italy
Cabellos Ricardo  –  Mexico
Caces Francois  – France
Carmona Sergio –  Argentina
Celebisoy Nese –  Turkey
Celik Onur  – Turkey
Chandrashekhar Meshram – India
Chibane Imane – USA
Christy Jennifer – UK
Combalbert Philippe – France
Dasgupta Soumit –  UK
De Brito Rubens –  Brazil
Della Volpe Antonio – Italy
Deveze Arnaud – France
Faralli Mario – Italy
Gadre Arun  –  USA
Golyk Volodymyr – Ukraine
Gorur Kemal – Turkey
Guerra Gloria –  Spain
Guneri Enis Alpin – Turkey
Guinand Nils – Switzerland
Guerkov Robert – Germany
Guseva Aleksandra – Russia
Hadjivasiliou Marios – UK
Hakansson Bo – Sweden
Hamid Ossama – Egypt
Horii Arata –  Japan
Ikezono Tetsuo – Japan
Jenkins Herman – USA
Kameswaran Mohan  – India
Kaplan Daniel  – Israel
Kim Ji-Soo – South Korea
Kirtane M V – India
Kingma Herman – Netherlands
Kirazli Tayfun – Turkey
Kiroglu Mete – Turkey
Koc Ahmet  – Turkey
Kothari Sudhir – India
Korkut Nazım – Turkey
Koyuncu Mehmet – Turkey
Kumar Ram – UK

Lacour Michel – France
Lee Ambrose – Canada
Lilenko Sergei – Russia
Lopez Escamez Antonio – Spain
Lyapin Aleksandr – Russia
Magnan Jacques – France
Magnusson Mans – Sweden
Mandala Marco – Italy
Manrique Manuel – Spain
Milkov Mario – Bulgaria
Morera Constantino – Spain
Narayanan Prepageran – Malaysia
Nuti Daniel – Italy
Ozcelik Tuncay – Turkey
Ozdek Ali – Turkey
Ozgirgin O. Nuri – Turkey
Ozluoglu Levent N. – Turkey
Perez Forus Angelica – Spain
Pereira Carlton D. – India
Perez Nicolas – Spain
Perez Ronen – Israel
Ponomarev Vladimir – Belarus
Pyykko Ilmari  – Finland
Ramos Angel  – Spain
Ramos de Miguel Angel – Spain
Reddy N. Vishnu Swaroop – India
Ricci Giampietro –  Italy
Rutka John – Canada
Saeed Shakeel – UK
Saliba Issam – Canada
Satar Bulent, Turkey
Savundra Peter – UK
Sennaroglu Levent – Turkey
Shupak Avi –  Israel
Situkho Maksym – Ukraine
Strupp Michael – Germany
Suri Vinit – India
Trabalzini Franco – Italy
Tuncer Ulku – Turkey
Vacher Sylvette Wiener – France
Vanspauwen Robby – Belgium
Viktor Voronov – Russia
Yalcin Sinasi – Turkey
Yigit Ozgur – Turker
Yilmaz Orhan – Turkey
Zamergrad Maxim – Russia
Zarowski Andrzej – Belgium
Zaytoun George  –  Lebanon
Zaytseva Olga – Russia

Orchid Style Lotus Direktor
13:30-14:30 Instructional Course 1 Instructional Course 2 Instructional Course 3
15:00-16:00 Instructional Course 4 Instructional Course 5 Instructional Course 6
16:30-17:30 Instructional Course 7 Instructional Course 8 Instructional Course 9
18:30-20:00 Opening Ceremony
Orchid Style Lotus Direktor
08:00-08:45 Instructional
Course 10
Instructional
Course 11
Instructional
Course 12
09:00-09:30 Plenary Lecture 1
09:30-10:45 Plenary Panel 1
11:15-12:30 Round Table1 Keynote Lectures 1-5 Debate Session 1
12:30-13:30 LUNCH IVS International Executive Committee Meeting
13:30-14:45 Plenary Panel 2
15:15-16:30 Round Table 2 Keynote Lectures 6-10 Debate Session 2
16:45-17:45 Free Papers 1-6 Free Papers 7-12 IVS General Assembly
Orchid Style Lotus Direktor
08:00-08:45 Instructional
Course 13
Instructional
Course 14
Instructional
Course 15
Direktor
09:00-09:30 Plenary Lecture 2
09:30-10:45 Plenary Panel 3
11:15-12:30 Round Table 3 Round Table 4 Debate Session 3
12:30-13:30 LUNCH IVS International Executive Committee Meeting
13:30-14:45 Plenary Panel 4
15:15-16:30 Round Table 5 Keynote Lectures
11-15
Debate Session 4
16:45-17:45 Free Papers 13-18 Free Papers 19-24 Free Papers 25-30